Ndërlidhjet

SHBA-të kritikojnë IzraelinSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton ka kritikuar Izraelin për shkatërrimin e një hoteli në Jerusalemin lindor me qëllim ngritjen e vendbanimeve të reja për hebrejtë.

Rrënimi i hotelit Shepherd është një ngjarje "shqetësuese" dhe "zhvlerëson përpjekjet për paqe", tha Klinton.

Palestinezët shpresojnë që Jerusalemi Lindor do të shërbejë si kryeqytet për shtetin e ardhshëm palestinez, që do të përfshijë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG