Ndërlidhjet

Sanksionet ndaj Iranit po funksionojnëSanksionet ndërkombëtare e kanë bërë më të vështirë për Iranin të ecë përpara me programet bërthamore, deklaroi shefja e diplomacisë amerikane, Hillari Klinton.

Klinton theksoi se sanksionet po funksionojnë dhe "Irani ka probleme teknologjike që mund të shtyjnë afate kohore të Teheranit".

Komentet e Klintonit u bënë gjatë qëndrimit në Abu Dabi, që është pjesë e turneut të saj pesë ditor në rajon.
XS
SM
MD
LG