Ndërlidhjet

Murinjo shpallet trainer i vititTraineri i klubit futbollistik Real të Madridit, Hoze Murinjo është shpallur trainer i vitit për sezonin e kaluar.

Murinjo i siguroi titujt e trefishtë me Interin, titullin e Kampionit të Evropës, vendin e parë në kampionatin italian Seria A, dhe Kupën e Italisë.

Portugezi 47 vjeçar, i njour si "Speciali", ishte në garë me selektorin e kombëtares spanjole Visente del Boske dhe trainerin e Barcelonës, Pepe Guardiola.
XS
SM
MD
LG