Ndërlidhjet

Shaktërrohet rrjeti i hajdutëve të makinave në BH


Burimet zyrtare raportojnë se 30 persona janë arrestuar dhe se janë gjetur dhjetëra makina të vjedhura në Ballkan.

Cak i operacionit ishte rrjeti i trafikantëve që vidhte automjete dhe falsifikonte dokumentet e tyre në Bosnjë. Më pas, makinat shiteshin në Serbinë fqinje.

Zyra e Prokurorisë në Sarajevë tha se policia deri më tani ka gjetur 15 makina të vjedhura në Bosnjë dhe 21 në Serbi, ndërsa pritet të gjenden rreth 60 sosh.
XS
SM
MD
LG