Ndërlidhjet

Përmbytje të reja në Australi


Shirat e dendur kanë rritur nivelin e përmbytjeve në verilindje të Australisë. Autoritetet e shtetit Kuinslend pohojnë se të paktën tetë persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 70 të tjerë rezultojnë të zhdukur. Ato kanë paralajmëruar banorët për përmbytje të reja gjatë kësaj jave.

Kuinslend ka qenë në valën e përmbytjeve më të rënda më shumë se dy javë. Zona e përmbytjeve është vlerësuar të jetë sa rajoni i Francës dhe Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG