Ndërlidhjet

Butani përpiqet të zhdukë duhaninButani po i shton përpjekjet për të zhdukur pirjen e duhanit.

Policisë i janë dhënë kompetenca për të bastisur shtëpitë e duhanxhinjve në kërkim të cigareve të kontrabanduara, dhe një qen special që nuhat duhanin.

Butani budist, ku pirja e duhanit konsiderohet e keqe për karmën e njeriut, e ndaloi shitjen e duhanit në vitin 2005.

Por duhani trafikohet nga India fqinje, dhe ndalesa ka pasur pak ndikim deri sot.
XS
SM
MD
LG