Ndërlidhjet

Ujërat rrezikojnë 20 mijë shtëpi në Brizbejn të AustralisëVala e madhe e ujit ka mbërritur në rrugët e Brizbejnit, qytet i tretë për nga madhësia në Australi, dhe pritet që t'i vërshojë 20 mijë shtëpi.

Raportohet se qendra e qytetit nuk ka energji elektrike, ndërsa autoritetet u bëjnë thirrje qytetarëve që të evakuohen ose të mbeten në shtëpitë e tyre.

Furnizimi me energji elektrike është ndërprerë për të shmangur ndonjë zjarr nëse uji vërshon gjeneratorët elektrikë.
XS
SM
MD
LG