Ndërlidhjet

Rinumërim votash nga rivotimet e 9 janarit


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se në bazë të rekomandimeve nga Qendra e Numërimit dhe e Rezultateve, ka filluar rinumërimi në 92 vendvotimeve në Skenderaj, Drenas dhe Deçan.

Lajmin e ka bërë të ditur Blerim Burjani nga KQZ-ja.

Ndryshe, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë 61 ankesa nga subjektet politike në lidhje me parregullsitë e evidentuara në pesë komunat ku u përsëriten zgjedhjet.
XS
SM
MD
LG