Ndërlidhjet

Rritet mbështetja për ObamanMbështetja për presidentin amerikan Barak Obama ka njohur rritje, duke arritur në 50% krahasuar me 45% që ishte në muajin dhjetor.

Rritja e popullaritet për Obaman ka ardhur pas përmirësimeve të shënuara në ekonominë amerikane. Amerikanët kërkojnë nga Obama që të fokusohet në zvogëlimin e defiçitit buxhetor dhe të shpenzimeve qeveritare.

Rezultatet e anketës së organizuar nga Reuters/Ipsos u bënë publike paraditen e sotme.
XS
SM
MD
LG