Ndërlidhjet

Më 9 shkurt, raund i ri bisedimesh Greqi-Maqedoni


Bisedimet për emrin e Maqedonisë do të fillojnë më 9 shkurt në Nju Jork nën mbikëqyrjen e Metju Nimicit, të dërguarit të OKB-së për zgjidhjen e këtij problemi, ka njoftuar Ministria e Jashtme e Maqedonisë.

Ambasadori maqedon i ngarkuar për bisedime, Zoran Jolevski, ambasadori grek Adamantios Vasilakis dhe Metju Nimiti do të takohen në Nju Jork, pas shtyerjes dy herë të takimit.
XS
SM
MD
LG