Ndërlidhjet

Bajden viziton IrakunShtetet e Bashkuara nuk dëshirojnë asgjë tjetër për Irakun, veç që të jetë një vend i lirë dhe demokratik. Deklarata e zëvendëspresidentit amerikan Xho Bajden u bë gjatë takimeve që ai pati me udhëheqësit më të lartë irakianë.

Bajden po zhvillon një vizitë të paparalajmëruar në Irak, ku ka zhvilluar bisedime me presidentin Xhalal Talabani dhe kryeministrin Nuri al Maliki.
XS
SM
MD
LG