Ndërlidhjet

Guinea Bisau njeh KosovënUshtruesja e detyrës së ministres së jashtme të Kosovës, Vlora Çitaku, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Guinea Bisau ka njohur shtetin e Kosovës.

Çitaku pohoi se kreu i AKR-së, Behxhet Pacolli, e ka informuar për dërgimin e letrës zyrtare të njohjes.

Kjo njohje e çon në 74 numrin e shteteve që e kanë pranuar Kosovën, si dhe është njohja e dytë për 2011-ën.
XS
SM
MD
LG