Ndërlidhjet

Gifords tregon shenja përmirësimiKongresistja Gabriel Gifords ka treguar shenja përmirësimi, pasi ka lëvizuar këmbët dhe krahët, ka hapur sytë dhe reagon ndaj miqve e familjarëve.

Gifords u qëllua në kokë ditë më parë gjatë një takimi me zgjedhësit në Tuskani të shtetit të Arizonës. Gjatë sulmit u vranë gjashtë veta dhe u plagosën 13 të tjerë, përfshi kongresisten demokrate.
XS
SM
MD
LG