Ndërlidhjet

START kalon edhe një pengesë


Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë kaloi në një lexim të dytë projekt-ligjin për ratifikimin e paktit START.

349 deputetë votuan në favor të projekt-ligjit për Marrëveshjen e Reduktimit Bërthamor me Shtetet e Bashkuara.

Duma ruse i dha mbështetjen fillestare START-it të ri më 24 dhjetor, ndërsa leximi i tretë dhe i fundit pritet gjatë këtij muaji.
XS
SM
MD
LG