Ndërlidhjet

Indi: Mbi 100 pelegrinë humbin jetën


Mbi 100 pelegrinë kanë humbur jetën dhe rreth 40 të tjerë janë plagosur në një festival fetar në jug të Indisë.

Viktimat besohet të kenë pësuar nga ikja e rrëmujshme, pas shpërthimit të panikut nga një aksident rrugor në zonën Kerala.

Fetsivali vjetor tërheq miliona adhurues të tempullit hindu çdo vit.
XS
SM
MD
LG