Ndërlidhjet

Talibanët marrin përgjegjësinë për sulmin ndaj cisternave


Talibanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj cisternave në jugperëndim të Pakistanit. Ato bartnin karburante për forcat e Shteteve të Bashkuara dhe të NATO-s në Afganistan.

Zëdhënësi i talibanëve, Azam Tarik, tha se tetë persona u vënë zjarrin cisternave, me ç’rast u plagos dhe një shofer.

Militantët islamikë dhe kriminelët në Pakistan shpesh sulmojnë kamionët me furnizime për trupat e huaja që shërbejnë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG