Ndërlidhjet

42 viktima nga zjarri në burg


Së paku 42 persona kanë humbur jetën nga të shtënat dhe zjarri që ka kapluar një burg në Tunizi.

Dëshmitarët thanë se disa të burgosur janë qëlluar nga rojet, pasi kanë tentuar të iknin nga zjarri.

Incidenti ka ndodhur në qytetin Monastir të Tunizisë. Detaje të tjera nuk janë bërë të ditura ende.
XS
SM
MD
LG