Ndërlidhjet

Ndahet nga jeta aktorja Suzan Jork


Aktorja britanike, Suzan Jork, shumë e famshme në vitet ’60, është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare. E ndjera vuante nga sëmundja e kancerit. Lajmin e bëjnë të ditur mediat britanike.

Jork ka qenë e nominuar për Çmimin Oskar në vitin 1969. Ajo ka shkruar disa libra për fëmijë dhe ka marrë pjesë në fushata kundër armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG