Ndërlidhjet

Afganistan: Sërish viktima në civilë


Një autobus është sulmuar me bombë në Afganistanin jugor, duke shkaktuar vdekjen e gjashtë pasagjerëve civilë. Zyrtarët e provincës Helmand bëjnë të ditur se viktimat përfshijnë gra dhe fëmijë.

Civilët janë shpesh në shënjestër të sulmeve talibane, si pjesë e luftës së tyre kundër forcave afgane dhe ndërkombëtare në vend.
XS
SM
MD
LG