Ndërlidhjet

SHBA: Filmi “Rrjeti social” – më së shumti Globe të Arta


Filmi për Fejsubukun “Rrjeti Social” e ka fituar Globin e Artë në katër kategori: për filmin më të mirë, për regji, për skenar dhe për origjinalitet.

Aktorja më e mirë u shpall Natalie Portman, për rolin e saj në filmin ”Mjellma e zezë”, ndërsa aktori më i mirë u vlerësua Colin Firth , për rolin e tij në filmin “Fjalimi i Mbretit”.

Çmimet Globi i Artë jepen në Holivud dhe është manifestim që mbahet disa javë para dhënies së çmimeve Oskar.
XS
SM
MD
LG