Ndërlidhjet

Egjipt: Në shenjë proteste – e ndezi vetveten


Raportohet se një person e ka ndezur vetveten afër Parlamentit të Egjipit në Kajro, qartazi në shenjë proteste kundër standardit të ulët jetësor.

Ky incident, që ndodhi sot, paraqet jehonë të vetëndezjes së një personi në Tunizi, që shkaktoi revoltë të popullit.

Dëshmitarët kanë thënë se policia në Kajro ia doli ta fikë zjarrin dhe personi ishte dërguar në spital.
Gjendja e tij shëndetësore nuk dihet.
XS
SM
MD
LG