Ndërlidhjet

Familja e Ben Ali iku nga Tunizia me 1.5 tonë arFamiljarët e presidentit të përmbysur të Tunizisë Zine el-Abidine Ben Ali, besohet se e kanë braktisur vendin me 1.5 tonë ar, shkruan gazeta "Le Monde".

Raporti citon burime të inteligjencës franceze të kenë thënë se gruaja e dytë e Ben Aliut, Leila Trabelsi, i ka tërhequr nga banka qendrore kallëpet e arit me vlerë afro 65 milionë euro para se të ikë nga vendi.

Raporti thotë se kreu i bankës fillimisht nuk ka dashur t'ia japë arin, por ka lëshuar pe nën trysninë e vetë Ben Aliut.

Ky i fundit dhe familja e tij u larguan të premten nga Tunizia në Arabinë Saudite.
XS
SM
MD
LG