Ndërlidhjet

Dorëhiqen tre ministra izraelitëTre ministra të qeverisë së Izraelit nga Partia Laburiste kanë dhënë dorëheqje, pasi ministri i Mbrojtjes, Ehud Barak, ish lider i partisë, paralajmëroi se do të formojë parti të re.

I pari dha dorëheqje ministri i çështjeve sociale, Isak Hercog, të cilin e pasuan ministri për pakicat, Abishai Braverman, dhe ai i tregtisë dhe industrisë, Benjamin Ben Elizer.
XS
SM
MD
LG