Ndërlidhjet

Prishtinë: Anulohen 4 vendvotime dhe votat me kusht në 7 të tjera


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar raportin përfundimtar të Qendrës për Numërim dhe Rezultate, për të anuluar dy vendvotime nga rinumërimi i 40 për qind të votave të rregullta të 12 dhjetorit dhe në shtatë vendvotime të tjera janë anuluar votat me kusht.

Ndërkaq, nga rinumërimi i 92 vendvotimeve të rivotimeve të 9 janarit, KQZ ka anuluar dy vendvotime në Skënderaj.

Lajmi është bërë i ditur nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka.
XS
SM
MD
LG