Ndërlidhjet

Dy egjiptianë djegin vetenDy egjiptianë i kanë vënë zjarrin vetes duke ndjekur shembullin e të riut tunizian, vetëflijimi i të cilit shkaktoi protesta në Tunizi.

Incidentet kanë ndodhur në Kajro dhe në Aleksandri gjatë ditës së sotme. Dje po në Kajro një i ri dogji veten në shenjë proteste ndaj kushteve të këqija të jetesës.

Raste të ngjashme kanë ndodhur në Algjeri dhe Mauritani.
XS
SM
MD
LG