Ndërlidhjet

Së paku 50 të vrarë në IrakNga një sulm vetvrasës së paku 50 veta kanë humbur jetën dhe mbi 150 të tjerë janë plagosur në qytetin irakian të Tikritit.

Sulmi ndodhi derisa një turmë e madhe njerëzish prisnin të aplikonin për punë me forcat vendore të sigurisë.

Ky është sulmi më vdekjeprurës në Irak që nga ai i tetorit të kaluar ku humbën jetën 53 veta në Bagdad.
XS
SM
MD
LG