Ndërlidhjet

Rusët e duan kontrollin e shtetitMë shumë se gjysma e rusëve preferojnë të shohin një shtet që vendos kontroll më të rreptë mbi ekonominë dhe politikën. Ky është përfundimi i një ankete të organizuar nga Qendra Levada në Moskë.

Të anketuarit kërkojnë që presidneti e kryeministri të jenë më të reptë sa i përket lirive dhe të shtrëngojnë kontrollin.

Vetëm 28% e të anketuarve mendonin se qeveria duhet t'iu japë qytetarëve më shumë liri.
XS
SM
MD
LG