Ndërlidhjet

Evropa rrezikon sërish recesioninEvropa mund të goditet nga një recesion i dyfishtë gjatë këtij viti, bëhet e ditur në një studim të OKB-së të publikuar gjatë ditës.

Evropa gjithmonë e më shumë po përballet me thellimin e dallimit mes ekonomisë gjermane dhe atyre të vendeve të zhytura në borxhe si Greqia, Irlanda, Portugalia dhe Spanja.

Konferenca e OKB-së për Tregti dhe Zhvillim bën thirrje për një ndryshim urgjent të politikave.

Të njëjtat burime theksojnë se në ekonominë globale shikohen disa pika të ndritshme në Kinë e Indi, por dhe këto ekonomi po e humbasin shkëlqimin.
XS
SM
MD
LG