Ndërlidhjet

Euroja nivel rekord përballë dollaritEuroja në tregun aziatik mëngjesin e sotëm u shkëmbye me 1.35 dollarë. Kjo është vlera më e lartë e monedhës së përbashkët evropiane ndaj dollarit që nga 23 nëntori i vitit të kaluar.

Ngritja e euros vjen në kohën kur dollari amerikan ka pësuar rënie dhe ndaj monedhave të tjera.
XS
SM
MD
LG