Ndërlidhjet

Fillon gjyqi ndaj sulmuesit të VestergarditPersoni i akuzuar për sulmin ndaj karikaturistit danez ka dalë sot në gjyq në qytetin danez të Arhusit.

29 vjeçari i lindur në Somali ka sulmuar në 1 janar të 2010 Kurt Vestergardin në shtëpinë e tij. Vestergard është autor i karikaturave për profetin Muhamed, të cilat shkaktuan protesta dhe zemërim në shumë vende myslimane.
XS
SM
MD
LG