Ndërlidhjet

Bjellorusia kritikon vendimin polak për ndalesa udhëtimi


Bjellorusia kritikoi vendimin e Polonisë për të vendosur ndalesa të njëanshme udhëtimi për zyrtarët bjellorusë.

Agjencia polake e lajmeve PAP njoftoi se lista përfshin presidentin Aleksander Lukashenko dhe figura të tjera të larta, që janë përfshirë në shtypjen e protestuesve pas zgjedhjeve presidenciale të 19 dhjetorit.

Ministria e Jashtme e Polonisë e ka konfirmuar ekzistimin e një "liste të personave të padëshiruar", por mohoi të thotë nëse Lukashenko është në listë.
XS
SM
MD
LG