Ndërlidhjet

Dihen çerekfinalistët e Kupës së AzisëNë Kupën e Azisë në Doha të Katarit, në çerekfinalen do të luajnë Iraku dhe Australia.

Iraku e mundi Korenë Veriore 1-0 në finalen e grupit D.

Fituesi i trefishtë Irani i mundi Emiratet e Bashkuara Arabe 3-0.

Në Çerekfinale Irani do të luajë me Korenë e Jugut.

Në ndeshjet tjera luajnë Japonia me Katarin dhe Jordania me Uzbekistanin.
XS
SM
MD
LG