Ndërlidhjet

Krasniqi e Lunaçek diskutojnë për 12 Dhjetorin


Zgjedhjet e 12 dhjetorit dhe raporti i Dik Martit ishin temat kryesore të takimit mes ushtruesit të detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe europarlamentares Ulrike Lunaçek.

Kjo e fundit ka përsëritur qëndrimet për procesin zgjedhor të 12 dhjetorit duke theksuar se parregullsitë në zgjedhje kanë prishur disi imazhin e Kosovës.

Krasniqi nga ana e tij theksoi se Kosovës i duhet një reformë zgjedhore.
XS
SM
MD
LG