Ndërlidhjet

Vriten 23 militantë në AfganistanZyrtarët afganë dhe ata të forcave ndërkombëtare thanë se së paku 23 persona të dyshuar si militantë janë vrarë gjatë operacioneve ushtarake.

Burimet e NATO-s theksuan gjithashtu se një ushtar italian është vrarë gjatë kësaj jave në perëndim të Afganistanit pasi është qëlluar nga një ushtar afgan.
XS
SM
MD
LG