Ndërlidhjet

Tunizia amniston të burgosurit politikëQeveria e Tunizisë ka vendosur të heqë ndalesat për të gjitha partitë dhe grupet politike. Qeveria e re ka miratuar amnistinë për të gjithë të burgosurit politikë.

Mësohet se nga heqja e pengesave për grupet politike do të përfitojë dhe lëvizja islamike Enahda.

Tunizia është përballur me trazira që çuan në largimin e presidentit Ben Ali, i cili sundonte në këtë vend prej disa dekadash.
XS
SM
MD
LG