Ndërlidhjet

Marina e Koresë Jugore shpëton një ekuipazh nga piratëtKomandot e marinës së Koresë Jugore kanë shpëtuar ekuipazhin e një anije mallrash koreanojugore të rrëmbyre nga piratët e Somalisë.

Marina tha se forcat speciale u vërsulën në anije dhe i shpëtuan të gjithë 21 anëtarët e akuipazhit, me ç'rast vranë tetë piratë dhe kapën pesë të tjerë.

Anija ishte rrëmbyer një javë më parë në Detin Arabik.
XS
SM
MD
LG