Ndërlidhjet

Moskë: Takohen Karzai dhe MedvedevPresidenti i Afganistanit Hamid Karzai është takuar me homologun rus Dimitri Medvedev në Moskë, për të diskutuar rritjen e bashkëpunimit ekonomik ndërmjet dy vendeve.

Temë tjetër e bisedimeve pritet të jetë përfshirja e Rusisë në rindërtimin e Afganistanit, dhe bashkëpunimi i dy vendeve për luftimin e trafikimit të drogës.

Karzai do të takohet edhe me kryeministrin rus, Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG