Ndërlidhjet

Nisin protestat e opozitës në Shqipëri


Në Shqipëri ka nisur demonstrata e organizuar nga opozita kundër qeverisë Berisha.

Mediat shqiptare raportojnë se një "numër i konsiderueshëm qytetarësh janë mbledhur në sheshin 'Skëndërbej', prej nga do të marshojnë drejt kryeministrisë".

SHBA-të dhe BE-ja u kanë bërë thirrje protestuesve për distancim nga aktet e dhunës.
XS
SM
MD
LG