Ndërlidhjet

Nga sulmi në Pakistan, tre të vrarë


Dy ushtarë dhe një civil kanë humbur jetën nga shpërthimi i bombës në qarkun Orakzai të Pakistanit.

Zyrtarët policorë bëjnë të ditur se sulmi ka ndodhur pranë pazarit të qytetit, ndërsa shtatë persona të tjerë kanë marrë lëndime të rënda.

Militantët islamikë në këtë territor shpesh ndërmarrin sulme kundër forcave të sigurisë dhe civilëve.
XS
SM
MD
LG