Ndërlidhjet

Federer dhe Berdih në çerekfinale


Tenisti i dytë në botë, Roger Federer, dhe bartësi i gjashtë në Melburn, Tomas Berdih, janë kualifikuar në çerekfinale të turnirit të tenisit “Australian Open”.

Kundërshtari i ardhshëm i Federerit do të jetë fituesi i meçit, Stansilav Varvinga-Andi Rodik, ndërsa Berdih do të ballafaqohet me tenistin serb, Gjokoviq, i cili ka mundur spanjollin Nikolas Almargo.
XS
SM
MD
LG