Ndërlidhjet

Ahmadinexhad shpreson për bisedime të tjera bërthamore


Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad, tha se shpreson për bisedime të mëtutjeshme me fuqitë perëndimore rreth programit të tij bërthamor.

“Nëse pala tjetër është e angazhuar për drejtësi dhe respekt, ka shpresë se në seancat e ardhshme do të arrihen rezultate të mira”, tha Ahmadinexhad gjatë një fjalimi televiziv.

Komentet e tij vijnë një ditë pas përfundimit të bisedimeve bërthamore në Stamboll, të cilat nuk rezultuan me ndonjë rezultat.
XS
SM
MD
LG