Ndërlidhjet

Brazil: Rritet numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut


Ka arritur në 803 numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut në Brazil.

Sipas Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile dhe Departamentit të Shëndetësisë, rajoni i Friburgos dhe Teresopolisit janë më të goditurit nga ajo që cilësohet si katastrofa më e madhe natyrore që ka goditur Brazilin në dekada.

Qindra persona rezultojnë ende të zhdukur, ndërsa 13,830 veta janë detyruar të braktisin shtëpitë.
XS
SM
MD
LG