Ndërlidhjet

Varen dy aktivistë iranianëDy aktivistë politikë iranianë janë ekzekutuar sot me varje në Teheran, raportojnë mediat lokale. Ata janë varuar për shkak të lidhjeve me grupin opozitar në mërgim, Muxhahedinët e Popullit të Iranit.

Një tjetër anëtar i kësaj lëvizje dhe një aktivist monarkist u ekzekutuan një vit më parë për përfshirje në protestat që pasuan zgjedhjet presidenciale të 2009-ës.
XS
SM
MD
LG