Ndërlidhjet

Sarkozi bën thirrje për reforma monetarePresidenti i Francës Nikola Sarkozi u ka bërë thirrje vendeve anëtare të G 20 për diskutime të hapura mbi reformat monetare dhe sistemin rregullator

Sarkozi, i cili këtë vit i përfaqëson qëllimet e Francës si kryesues i radhës i grupit G 20, tha se çmimet e prodhimeve bujqësore së fundi e tejkaluan kulmin, i cili shkaktoi trazira në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG