Ndërlidhjet

SHBA: I dyshuari për sulmin në Arizonë thotë se nuk është fajtor


I dyshuari për sulmin në Arizonë, më herët këtë muaj, Jared Lee Lougher, është shprehur se nuk është fajtor.

I dyshuari 22 vjeçar, është i akuzuar për vrasjen e gjashtë vetëve dhe plagosjen e 12 të tjerëve, përfshirë edhe kongresisten amerikane, Gabrielle Giffords, më 8 janar në Tuscon.

Kongresistja Giffords, që ishte qëlluar në kokë nga afër derisa takohej me voutesit, ka filluar të ripërtrihet në një spital në Teksas.
XS
SM
MD
LG