Ndërlidhjet

Pakistan: 5 të vrarë, 25 të plagosurTë paktën pesë njerëz janë vrarë dhe 25 janë plagosur nga sulmi vetëvrasës që ndodhi afër një kolone të shiitëve në qytetin lindor pakistanez të Lahores.

Policia tha se mijëra besimtarët po merrnin pjesë në një shërbesë fetare kur ndodhi shpërthimi.

Pakistani ka parë sulme të shumta me bomba në vitet e fundit, shumica e të cilave kishin lidhje me Al Kaidën dhe talibanët.
XS
SM
MD
LG