Ndërlidhjet

Kroaci: Dy të arrestuar për vdekjen e gruas nga KosovaPolicia kroate tha se ka arrestuar dy burra për trafikimin e një gruaje dhe djalit të saj nga Kosova në Kroaci.

Gruaja kishte vdekur nga i ftohti gjatë kalimit të kufirit ndërmjet Bosnjes dhe Kroacisë.

Katër persona të tjerë gjithashtu janë arrestuar në Bosnje.

Raportohet se njëri nga të akuzuarit e kishte marrë djalin dy vjeçar të gruas në Sesvete afër Zagrebit.
XS
SM
MD
LG