Ndërlidhjet

SHBA: Gailani dënohet me burg të përjetshëmGjykatra në SHBA e ka dënuar me burg të përjetshëm një shtetasi të Tanzanisë, për rolin e tij në sulmet me bomba në ambasadat amerikane në Kenia dhe Tanzani.

Ahmed Gailani është i burgosuri i parë nga Guantanamo që dënohet nga një gjykatë civile në SHBA.

Gailani u kap në Pakistan në vitin 2004.
XS
SM
MD
LG