Ndërlidhjet

Toyota heq nga tregu 1.7 milionë makinaKompania e prodhimit të automjeteve Tozota ka tërhequr nga tregu 1.7 milionë makina për shkak të problemeve teknike. Në mesin e defekteve më i përhapuri ishte rrjedhja e karburantit.

Në mesin e modeleve që janë hequr nga tregu i Amerikës së Veriut dhe Evropës janë Lexus dhe Avensis.
XS
SM
MD
LG