Ndërlidhjet

Ditë zie në RusiSot në Rusi është ditë zie kombëtare në nderim të viktimave të shkaktuara nga sulmi në aeroportin e Moskës.

Nga sulmi vetvrasës në aeroportin më të ngarkuar të Rusisë, atë të Domodedovos në Moskë, humbën jetën 35 persona dhe mbi 100 të tjerë u plagosën. Në mesin e viktimave tetë ishin të huaj.

Presidenti rus ka kritikuar forcat e sigurisë që nuk kanë qenë në nivel të detyrës.
XS
SM
MD
LG